Polscy piłkarze w piątkowy wieczór na PGE Narodowym po raz drugi w historii pokonali Niemców. Zwycięstwo 1:0 zapewnił gol Jakuba Kiwiora, ale show skradł Wojciech Szczęsny, który kapitalnymi paradami wielokrotnie zatrzymywał rywali.
Mecz na Narodowym z Niemcami był okazją do pożegnania Jakuba Błaszczykowskiego, który po raz 109 wystąpił w Biało-czerwonych barwach. Piłkarz Wisły Kraków ten dzień zapamięta na długo, również dlatego, że Polacy jego jubileusz uczcili zwycięstwem z utytułowanym rywalem. Jedynego gola strzelił po rzucie rożnym Jakub Kiwior, ale bohaterem meczu był Wojciech Szczęsny, który nie dał się rywalom pokonać ani razu.
Poprzednio Polacy pokonali Niemców w 2014 roku, za kadencji Adama Nawałki. To jedyne zwycięstwa Biało-czerwonych z tym rywalem.