Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Kibice i szalikowcy walczą z rosyjską inwazją

Liczni członkowie piłkarskich fanklubów walczą przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainie. Wśród nich są m.in. kibice klubów FC Barcelona oraz Manchester United, przypomina hiszpański dziennik “La Razon”.

zdjęcie ilustracyjne
https://twitter.com/mcooper06068

Wydawana w Madrycie gazeta wskazuje, że pomoc udzielana obrońcom ukraińskich miast przez kibiców piłkarskich prowadzona jest na rozmaite sposoby, m.in. poprzez wsparcie materialne dla sił walczących z rosyjskim najeźdźcą.

Lwowski pub Cantona zamienił się w ośrodek działań kibiców Manchesteru United, którzy pomagają obrońcom Ukrainy” - napisał we wtorek “La Razon”.

Gazeta przypomniała, że wsparcie dla walczących żołnierzy oraz dla rodzin ofiar rosyjskiej inwazji udzielają też kibice Manchesteru United z kijowskiego fanklubu Reds.

Najmocniej, jak zauważa dziennik, zaangażowani w walkę z rosyjskim najeźdźcą są członkowie liczącego ponad 120 członków piłkarskiego fanklubu FC Barcelona z Kijowa “Leopardy”. Część z nich przystąpiła do ukraińskich sił zbrojnych.

“La Razon” przypomniał, że w sieciach społecznościowych “Leopardy” zachęcają zagranicznych kibiców klubu FC Barcelona do wsparcia finansowego obrońców Ukrainy, a także do włączenia się w walkę zbrojną na rzecz tego kraju.

Przyłącz się do nas aby bronić Ukrainy! Razem pokonaliśmy Hitlera i wspólnie zwyciężymy Putina. Mamy nadzieję, że po zakończeniu tej wojny wrócimy wspólnie na mecze piłkarskie na stadionach w Barcelonie, Kijowie, Doniecku i na Krymie

 - napisały na swoim koncie na Instagramie “Leopardy”. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rosja #Ukraina #kibice #chuligani

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
tm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo