Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Nie żyje mistrzyni świata w short tracku. Lara van Ruijven miała 27 lat

W wieku 27 lat zmarła w szpitalu w Perpignan mistrzyni świata w short tracku na dystansie 500 m Holenderka Lara van Ruijven - poinformowała dzisiaj wieczorem jej macierzysta federacja.

Autor:

Dwa tygodnie temu łyżwiarka zasłabła podczas zgrupowania w Pirenejach i została przewieziona do szpitala. Tam zdiagnozowano u niej chorobę autoimmunologiczną. Dwie operacje nie uratowały jej życia.

Van Ruijven triumfowała w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Sofii. Wyścig na 500 m to koronna konkurencja Natalii Maliszewskiej, srebrnej medalistki MŚ 2018 w Montrealu. W stolicy Bułgarii Polka odpadła w ćwierćfinale.

Tegoroczne MŚ odwołano z powodu pandemii koronawirusa.

Van Ruijven w dorobku miała także srebrny medal MŚ i brązowy igrzysk olimpijskich w sztafecie na 3000 m.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane