Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Lovren zawieszony za... komentarze w internecie!

Piłkarz reprezentacji Chorwacji Dejan Lovren został zawieszony na jedno spotkanie eliminacji mistrzostw Europy 2020 za obraźliwe komentarze po meczu z Hiszpanią w Lidze Narodów, opublikowane w mediach społecznościowych. Zdecydowała o tym UEFA.

Dejan Lovren
Dejan Lovren
By https://www.soccer.ru/galery/1056975/photo/735579, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70663135

Chorwacja pokonała 15 listopada Hiszpanię 3:2 w Lidze Narodów. Później Lovren opublikował na Instagramie nagranie wideo, na którym chwalił się, że uderzył łokciem obrońcę rywali Sergio Ramosa i obrażał cały zespół Hiszpanii. Wcześniej powiedział dziennikarzom, że "La Roja" była brutalna na murawie i nie umie przegrywać.

UEFA uznała to za złamanie punktu regulaminu, mówiącego o obraźliwym zachowaniu. Chorwat został zawieszony na mecz eliminacji Euro 2020 z Azerbejdżanem w marcu.

Chorwacja zajęła ostatnie miejsce w grupie A4 i spadła do dywizji B Ligi Narodów.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Chorwacja #Dejan Lovren

redakcja