Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Sport

Polakom po rezygnacji Storla może być łatwiej o medale na mistrzostwach świata

W zbliżających się lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dausze nie wystartuje utytułowany niemiecki kulomiot David Storl. Dwukrotny złoty medalista imprezy tej rangi zmaga się z kontuzją pleców i zakończył już sezon. Do faworytów w tej konkurencji należą Polacy Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

Uporczywy ból uniemożliwia mi systematyczne trenowanie z pełnym obciążeniem. Dlatego postanowiliśmy zakończyć sezon i skupić się na przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio

Reklama

- powiedział Storl.

Złote medale MŚ zdobył w Daegu (2011) i Moskwie (2013). W międzyczasie w igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) musiał uznać wyższość tylko Tomasza Majewskiego. 29-latek w dorobku ma też srebrny krążek MŚ z Pekinu (2015).

Polakom ubył konkurent w walce o medale

Rezygnacja Niemca może ułatwić zdobycie medali biało-czerwonym. Wśród faworytów konkursu miotaczy w Dausze będą bowiem dwaj Polacy - Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki.

Reklama