Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Sport

Legia Warszawa pamięta o powstańcach! Wyjątkowy gest piłkarzy i oprawa kibiców. ZOBACZ

Piłkarze i kibice Legii Warszawa w wyjątkowy sposób uczcili 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Choć grają dziś w odległej Finlandii w meczu europejskich pucharów, stanęli na wysokości zadania - piłkarze grają w biało-czerwonych opaskach na ramieniu, a kibice przygotowali odpowiedni transparent. Nawet ci piłkarze, którzy nie załapali się do składu meczowego, mieli możliwość poznania pięknej historii powstańczej Warszawy.

Piłkarze Legii Warszawa w ten wyjątkowy dla stolicy dzień - 1 sierpnia - walczą o awans do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. W pierwszym meczu wygrali z KuPS Kuopio 1:0 i dziś o korzystny rezultat walczą na wyjeździe, w Finlandii. Warszawski klub zawsze angażował się w upamiętnianie bohaterów Warszawy, którzy 75 lat temu stanęli do walki z niemieckim okupantem. Nie inaczej było tym razem - w Finlandii podopieczni Aleksandara Vukovicia grają z biało-czerwonymi opaskami.

Reklama

Do Finlandii dotarli również kibice Legii Warszawa, którzy zaprezentowali specjalną oprawę.

Kadra Legii jest szeroka i nie wszyscy zawodnicy zmieścili się w meczowej "osiemnastce". Jeden z tych, który został w stolicy - nowy nabytek Wojskowych Ivan Obradovic (reprezentant Serbii) - zwiedzał Muzeum Powstania Warszawskiego. Historia powstańców zrobiła na nim ogromne wrażenie. "Czuję się zaszczycony, że będę mógł z Wami przeżywać 1 sierpnia" - powiedział wyraźnie wzruszony.

 

Reklama