Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Sport

Dwa gole Piątka w Serie A

W lidze włoskiej nie przestaje zadziwiać Krzysztof Piątek. Pozyskany przed tym sezonem z Cracovii piłkarz Genoi zdobył dzisiaj dwa gole w wygranym na wyjeździe meczu z Frosinone 2:1. Z ośmioma trafieniami przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców.

Autor:

Piątek obie bramki zdobył w pierwszej połowie, w odstępie niespełna trzech minut. W 33. bramkarza rywali pokonał płaskim strzałem z 16 metrów, po tym jak piłkę zgrał mu głową Christian Kouame.

Następnie 20-letni napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej ubiegł grającego w ekipie gospodarzy Bartosza Salomona i przejął piłkę z prawej strony pola karnego. Dokładnie podał do Piątka, któremu w zasadzie pozostało tylko dostawić nogę.

Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę dla Frosinone z rzutu karnego zdobył Camillo Ciano. Później wynik nie uległ już zmianie.

Urodzony w Dzierżoniowie 23-latek na strzelenie ośmiu goli w Serie A potrzebował tylko sześciu meczów. Jego zespół z czterema zwycięstwami i dwoma porażkami zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli.

 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane