Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Zaskakujące - i niezwykłe - porównanie prof. Szwagrzyka. "W tych pracach i w waszej pracy nigdy nie będzie łatwo"

- To, co państwo [środowisko "Gazety Polskiej"] robią, wasza niezłomność - nie jest na pewno w tej ocenie odosobniony - budzi ogromny szacunek bardzo wielu Polaków. To jest tak, jak z pracami, które realizujemy. W tych pracach i w waszej pracy nigdy nie będzie łatwo, ale trzeba mieć cały czas poczucie, że robi się coś dla Polski wyjątkowego, bardzo ważnego. Mając to poczucie, możemy zrobić bardzo wiele i pokonać wszelkie trudności - powiedział prof. Krzysztof Szwagrzyk, laureat Nagrody Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" w rozmowie z naszą reporterką, Cyntią Harasim.

Prof. Krzysztof Szwagrzyk, szef Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, odebrał podczas Gali Strefy Wolnego Słowa nagrodę Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej". 

- Brak słów, żeby wyrazić wdzięczność prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi za to, co robi od kilkunastu lat dla upamiętnienia bohaterów bestialsko zamordowanych przez stalinowskich oprawców. Za przebadanie kilkudziesięciu miejsc w Polsce i znalezienie ponad tysiąc szczątków ludzkich. Za godny i z honorami pochówek takich bohaterów, jak m.in. mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”, mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, ppor. Feliks Selmanowicz „Zagończyk” czy Danuta Siedzikówna „Inka”

- mówiła podczas laudacji dla prof. Szwagrzyka Aneta Antoniak.

W kuluarach, w rozmowie z naszą reporterką Cyntią Harasim, prof. Krzysztof Szwagrzyk podkreślił, że to dla niego bardzo cenna nagroda.

- Nie mogę sobie wyborazić naszej współczesności, naszej rzeczywistości w 2019 r. bez tego, co środowisko "Gazety Polskiej" dla Polski, dla kształtowania naszej świadomości, dla mówienia o sprawach polskich twardym prostym głosem uczyniło. To dziś może przychodzić wyjątkowo łatwo, ale nie możemy zapominać o tym, że przecież ten głos był słyszalny wtedy, gdy inni nie mogli go wyrazić

- zaznaczył szef Biura Poszukiwań i Identyfikacji.

- To, co państwo [środowisko "Gazety Polskiej"] robią, wasza niezłomność - nie jestem na pewno w tej ocenie odosobniony - budzi ogromny szacunek bardzo wielu Polaków. To jest tak, jak z pracami, które realizujemy. W tych pracach i w waszej pracy nigdy nie będzie łatwo, ale trzeba mieć cały czas poczucie, że robi się coś dla Polski wyjątkowego, bardzo ważnego. Mając to poczucie, możemy zrobić bardzo wiele i pokonać wszelkie trudności

- podkreślił prof. Szwagrzyk.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy z prof. Krzysztofem Szwagrzykiem:


Podczas dzisiejszej Gali Strefy Wolnego Słowa poznaliśmy laureatów nagród Człowieka Roku 2018 "Gazety Polskiej", Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" oraz nagrody im. Grzegorza I Wielkiego. Zostali nimi kolejno: premier Mateusz Morawiecki, prof. Krzysztof Szwagrzyk oraz prof. Ryszard Legutko i Patryk Vega.

Oto partnerzy i patroni medialni Gali:

 



Źródło: niezalezna.pl

#Prof. Krzysztof Szwagrzyk #Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej #Gala Strefy Wolnego Słowa

redakcja