Jak komisje śledcze zdemaskowały głupotę polityków od ośmiu gwiazdek Czytaj więcej w GP!

Za tydzień badanie psychiatryczne Stefana W.

Na środę zaplanowano jednorazowe badanie sądowo-psychiatryczne Stefana W. podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała Grażyna Wawryniuk rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która prowadzi śledztwo ws. zabójstwa.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
geralt CC0

Rzecznik poinformowała jednocześnie dziś, że nie jest w stanie ocenić, kiedy biegli stworzą i dostarczą prokuraturze opinię zawierającą wnioski z przeprowadzonego badania.

Kilka dni wcześniej Wawryniuk wyjaśniała, że badanie przeprowadzi dwóch biegłych. Zaznaczyła, że gdyby po jednorazowym badaniu biegli stwierdzili, iż ocena „kwestii związanych z poczytalnością podejrzanego” wymaga szerszego zakresu badań, mogą oni zwrócić się do prokuratury o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej. Zwykle obserwacja taka trwa dwa tygodnie.

Rzecznik wyjaśniała też, że przeprowadzenie obserwacji jest możliwe tylko za zgodą sądu: z wnioskiem w tej sprawie zwraca się do sądu prokuratura. Obserwacja jest możliwa dopiero po uprawomocnieniu się decyzji sądu, podejrzanemu przysługuje zażalenie na zarządzenie obserwacji.

Wawryniuk poinformowała również o wynikach badań toksykologicznych krwi pobranej od Stefana W. tuż po jego zatrzymaniu 13 stycznia. Specjaliści sprawdzali krew na ewentualną obecność środków odurzających oraz innych substancji mających działanie psychoaktywne, w tym na przykład leków. Nie stwierdzono obecności takich substancji. Wcześniejsze badanie wykazało, że Stefan W. nie była także pod wpływem alkoholu.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#badania #Adamowicz #Stefan W.

redakcja