Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Z hematologii w Toruniu do zakaźnego w Grudziądzu

20 pacjentów z ewakuowanego oddziału hematologii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu trafiło już do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu. U 14 z nich potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Autor:

"Trafiło już do nas 20 pacjentów z Torunia" – powiedziała rzecznik prasowa lecznicy Izabela Hirsch-Lewandowska.

Przyznała, że jest to kolejne wyzwanie przed placówką przemianowaną w jednoimienną zakaźną, ale działał w tym szpitalu dotychczas bardzo dobrze wyposażony oddział hematologii, więc nie ma najmniejszych problemów ze sprzętem.

"W szpitalu mamy 1100 łóżek. Po to jesteśmy, żeby do nas kierowane były w czasie epidemii osoby z zakażeniem koronawirusem" – podkreśliła Hirsch-Lewandowska.

14 pacjentów i 8 osób z personelu Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Mikołaja Kopernika jest zakażonych koronawirusem.

Oddział hematologii został zamknięty w środę z powodu potwierdzenia koronawirusa u jednej z pacjentek. Po otrzymaniu potwierdzenia o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 zlecono badania pozostałych hospitalizowanych i personelu.

Prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował, że łącznie zbadano już 37 próbek pobranych od pacjentów oddziału i od personelu. Zakażone są 22 osoby.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane