Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

SG: Coraz mniej uchodźców wojennych

Zmniejsza się liczba osób przybywających z Ukrainy. Dzisiaj do godziny 7 było ich o 35 procent mniej w porównaniu ze środowym porankiem - powiedziała w czwartek rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Autor:

"Wczoraj najwięcej osób przekroczyło granicę w Medyce (woj. podkarpackie) - 5 tysięcy osób i w Dorohusku (woj. lubelskie) - 4,7 tysiąca osób" - przekazała rzeczniczka Straży Granicznej

Od 24 lutego do czwartku 10 marca granicę polsko-ukraińską przekroczyło 1,43 miliona osób. W tym czasie na kierunku z Polski do Ukrainy funkcjonariusze SG przeprowadzili 141 tys. odpraw granicznych. "Jeśli chodzi o przekroczenia na stronę ukraińską to sporo jest osób, które jeżdżą tam i z powrotem. Do tej pory na stronę Ukrainy odprawiono 119 tysięcy obywateli Ukrainy i prawie 12 tysięcy obywateli Polski" - zaznaczyła por. Michalska. "To raczej osoby, które po kogoś jechały lub jechały z pomocą humanitarną" - dodała.

W środę do Polski dotarło 117,6 tys. uchodźców z Ukrainy. "Dzisiaj do godziny 7 do Polski przyjechało 22 tysiące osób" - podała rzeczniczka dodając, że jest to prawie 35 procent mniej niż o tej samej porze dzień wcześniej.

"Na wszystkich przejściach ruch zarówno pieszy jak i samochodowy odbywa się na bieżąco" - podkreśliła rzeczniczka.

We wtorek do Polski funkcjonariusze odprawili 125,8 tys. podróżnych z Ukrainy. W niedzielę 6 marca było ich najwięcej od początku rosyjskiej agresji - wtedy odprawiono 142,4 tys. osób, a w poniedziałek 7 marca 141,5 tys. uchodźców.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane