Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Wójt z PSL przegrał reelekcję... jednym głosem. Na czele gminy stał przez 20 lat

Jeden głos zdecydował to tym, że rządzący od 20 lat w gminie Dalików (Łódzkie) Paweł Szymczak (PSL) przegrał wyścig o ten urząd. W pierwszej turze zwyciężył jego jedyny kontrkandydat Radosław Arkusz startujący z własnego komitetu.

Autor: redakcja

Wyścig do fotela niespełna 4-tysięcznej gminy Dalików okazał się jednym z najbardziej pasjonujących w kraju. O triumfie jednego z dwóch kandydatów zdecydował bowiem jeden głos, który przesądził o tym, że położona w powiecie poddębickim gmina będzie miała nowego wójta.

Został nim członek partii Porozumienie Gowina 36-letni Radosław Arkusz, który otrzymał 987 głosów, co stanowiło 50,03 proc. Na Szymczaka, rządzącego od 20 lat w gminie i starszego o ponad 20 lat od swojego kontrkandydata zagłosowało zaś 986 osób (49,97 proc.).

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane