Żołnierze poszkodowani w konfliktach zbrojnych trenują na obiektach sportowych Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie. Jesienią wystąpią oni na zawodach Invictus Games, zwanych \"olimpiadą dla niezwyciężonych\". Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w Sydney. Polskę będzie reprezentować 15 weteranów poszkodowanych.
Invictus Games to przedsięwzięcie międzynarodowe, zainicjowane w 2014 roku przez Księcia Harry’ego. Co roku reprezentacje weteranów z różnych krajów biorą udział w zawodach, których celem jest pokazanie siły sportu i zainspirowanie innych weteranów do regeneracji i rehabilitacji poprzez swoją determinację i siłę.
W tym roku zawody odbędą się w Sydney. Weźmie w nich udział około 500 zawodników z 18 różnych krajów, konkurujących w 11 rożnych dyscyplinach sportowych.
W tegorocznej edycji zaproponowano takie dyscypliny jak łucznictwo, lekkoatletyka, trójbój siłowy, wioślarstwo wewnętrzne, kolarstwo szosowe, żeglarstwo, siatkówka plażowa, pływanie, koszykówka na wózkach i rugby na wózkach.
W pierwszej edycji „igrzysk niezwyciężonych” (z ang. invictus to właśnie „niezwyciężony”) która odbyła się w 2014 r. w Londynie wzięło udział 400 weteranów z 13 państw. Dwa lata później, podczas zawodów w Orlando na Florydzie do rywalizacji stanęło ponad 500 zawodników z 14 krajów. W ub.r. zmagania zawitały do kanadyjskiego Toronto. Wzięło w nich udział 550 zawodników z 17 krajów, w tym dwóch debiutantów: Ukraina i Rumunia, które solidarnie oddelegowały do zawodów po 15 weteranów.