Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

We wrześniu wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej. Kogo poprze PiS? Jarosław Kaczyński wydał oświadczenie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział podczas dzisiejszego wystąpienia, że Marek Wesoły, który kandyduje na prezydenta Rudy Śląskiej, zyska poparcie Prawa i Sprawiedliwości. - My w pełni pana Marka Wesołego popieramy. Jest człowiekiem, który może w tym mieście zrobić wiele dobrego - powiedział Kaczyński.

Autor:

"Mamy wybory w Rudzie Śląskiej. Tam zgłosił się wśród innych kandydatów pan Marek Wesoły, poseł naszego klubu. Chciałem udzielić mu w imieniu Prawa i Sprawiedliwości poparcia. On kandyduje z własnego komitetu, ale to w żadnym razie nie ogranicza tego poparcia"

- powiedział prezes PiS. 

Kaczyński dodał, że "my w pełni pana Marka Wesołego popieramy". 

"On już dwukrotnie kandydował. Za drugim razem był w drugiej turze. Wierzymy, że tym razem odniesie sukces. Jest człowiekiem, który może w tym mieście zrobić wiele dobrego. Ma doświadczenie biznesowe, polityczne - czyli wszystko, co jest potrzebne, by dobrze wypełniać funkcję prezydenta stutysięcznego miasta. Życzę mu wszystkiego dobrego i powodzenia w tych wyborach"

- podsumował Kaczyński. 


Grażyna Dziedzic, dotychczasowa prezydent Rudy Śląskiej, zmarła 16 czerwca na chorobę nowotworową. Wybory prezydenckie mają odbyć się we wrześniu. Do tej pory władzę sprawuje tymczasowo Jacek Morek – komisarz powołany przez premiera.

Autor:

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane