Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Ukraiński patostreamer Crawly wydalony z Polski. Ma zakaz powrotu do strefy Schengen

Ukraiński patostreamer Crawly zatrzymany przez policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej musiał opuścić Polskę i wrócić do siebie. Crawly, czyli Vladyslav O., otrzymał zakaz wjazdu do strefy Schengen na dziesięć lat - poinformował rzecznik MSWiA Jacek Dobrzyński.

Crawly
Crawly
fot. - Tiktok

O zatrzymaniu Crawly'ego rzecznik MSWiA poinformował w piątek. Mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej, którzy na podstawie rejestracji w Systemie Informacyjnym Schengen podjęli czynności związane z wydaleniem go z kraju.

Crawly musiał opuścić Polskę

W sobotę na portalu X Dobrzyński napisał, że zatrzymany przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji i funkcjonariuszy Straży Granicznej patostreamer Crawly - Vladyslav O. "decyzją ministra SWiA, na wniosek szefa ABW na podstawie rejestracji w SIS wrócił już na Ukrainę".

Ma zakaz ponownego wjazdu do strefy Schengen przez najbliższe 10 lat

- dodał.

23-letni patostreamer Crawly opublikował ostatnio film pokazujący, jak skakał po samochodach na jednym z parkingów w centrum stolicy. Okazało się, że cała sytuacja została przez niego zaaranżowana, a samochody zostały przywiezione na lawetach. Podczas zdarzenia, w którym uczestniczyli jego fani, Crawly spryskał gaśnicą przechodnia, gdy ten zwrócił im uwagę.

Crawly znany jest też z filmików, na których przebrany w strój gnoma wdziera się do miejsc, gdzie mogą przebywać wyłącznie pracownicy sklepów, np. w galeriach handlowych. Podczas jednego ze streamów miał powiedzieć, że Polacy są „j…anymi rogaczami", a on sam wolałby mieszkać w Moskwie.

Tymi słowami zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych i złożył zawiadomienie do prokuratury. Według ośrodka Crawly jest białoruskim patostreamerem, który chodził do ukraińskiej szkoły.

 



Źródło: pap, niezalezna.pl

#Crawly #patostreamer #Ukraina

jm