Jak czytamy na portalu lubuskiej dywizji, ogromną wagę przykłada się do działań niekinetycznych, których najistotniejszym przejawem jest współpraca cywilno-wojskowa i zapewnienie bezpieczeństwa ludności cywilnej. Podczas ćwiczenia żołnierze biorą udział w spotkaniach z lokalnymi władzami czy przedstawicielami organizacji pomocowych i humanitarnych, których głównym celem jest stworzenie społecznego zrozumienia dla realizowanych działań zbrojnych.
Ponadto wielkie znaczenie ma stworzone środowisko informacyjne. Na potrzeby ćwiczenia zorganizowano nie tylko tradycyjne media, takie jak telewizja, ale również wykorzystano możliwości internetu, w tym media społecznościowe - podaje 11. LDKPanc.
Poza żołnierzami "Czarnej Dywizji", w ćwiczeniu Combined Resolved XII uczestniczą również żołnierze batalionu zmechanizowanego z 9. Brygady Kawalerii Pancernej.