Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Siewiera: W BBN trwa analiza dotychczasowych ustaleń z dowódcami, szefami służb i sojusznikami

Oczy świata zwrócone są na Polskę. Wczoraj w Przewodowie doszło do eksplozji. Najprawdopodobniej spadła tam rakieta produkcji rosyjskiej. - W BBN trwa analiza dotychczasowych ustaleń z dowódcami, szefami służb i sojusznikami - podał przed chwilą Jacek Siewiera, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

MSZ podał, że o godzinie 15:40 na terenie wsi Przewodów w powiecie hrubieszowskim w województwie lubelskim spadł pocisk produkcji rosyjskiej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch obywateli Polski.

W BBN trwa analiza dotychczasowych ustaleń z dowódcami, szefami służb i sojusznikami. O 10.00 rozpoczyna się Rada Północnoatlantycka. O 11.00 Prezydent RP ponownie spotka się z Premierem i ministrami. W samo południe odbędzie się Rada Bezpieczeństwa Narodowego

- napisał Jacek Siewiera.

Szef Pentagonu Lloyd Austin zapewnił w rozmowie telefonicznej wicepremiera i szefa MON Mariusza Błaszczaka o "żelaznym" zobowiązaniu USA do obrony Polski i gotowości do pomocy w śledztwie w sprawie uderzenia rakiety w Przewodowie - podał amerykański resort.

Źródło: niezalezna.pl