Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Sierpień 1980 roku upamiętnią w USA. Zaproszenie na wyjątkowe uroczystości

Stowarzyszenie Freedom and Solidarity (Wolność i Solidarność) zaprasza na upamiętnienie wydarzeń Polskiego Sierpnia 1980 roku. Już w niedzielę patrioci spotkają się w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown. Szczegóły poniżej.

Zaproszenie na obchody stowarzyszenie opublikowało na swojej stronie internetowej.

„W imieniu stowarzyszenia Freedom and Solidarity, organizacji byłych działaczy Solidarności i opozycji antykomunistycznej w USA pragniemy zaprosić na uroczyste obchody Dnia Solidarności i Wolności oraz upamiętnienia wydarzeń Polskiego Sierpnia 1980 roku”

- czytamy.

Uroczystości odbędą się 30 sierpnia w Narodowym Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, 654 Ferry Rd.

Plan dnia:

  • 11:30 - odbędzie się uroczystość przy pomniku "Bohaterów walki o niepodległość po 1944-45 roku oraz Solidarności";
  • 12:30 - odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny, upamiętniająca rocznicę sierpniowych zrywów narodowych z 1980 roku;
  • 13:30 - spotkanie z byłymi działaczami Solidarności, wystawa pamiątek związanych z Solidarnością oraz prezentacja na temat przebiegu Sierpnia 1980 roku.
„W tym szczególnym dniu myślami powracamy do Polski, do chlubnych dni Karnawału Solidarności sprzed 46 lat. Pragniemy wspólnie modlić się w intencji wszystkich, którzy walczyli o wolność i demokrację w naszym kraju

- podnosi stowarzyszenie.

Źródło: niezalezna.pl

NAJNOWSZE Polska