Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Senator Bonkowski nie jest już w PiS

Decyzją Komitetu Politycznego senator Waldemar Bonkowski nie jest już członkiem PiS - poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska.

Autor:

W lutym ub.r. Bonkowski decyzją Jarosława Kaczyńskiego został zawieszony w prawach członka partii i klubu PiS. Powodem zawieszenia była publikacja przez senatora antysemickich treści.

W czerwcu br. o Bonkowskim zrobiło się głośno po tym jak na Twitterze zestawił fotografie przedstawiające kanclerza III Rzeszy Adolfa Hitlera i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Obaj byli w podobnych pozach - przemawiają, mają zaciśnięte pięści oraz podobny wyraz twarzy. Poniżej był podpis: "1939-2019 Gdańsk".

Natomiast w lipcu Bonkowski mówił w Senacie, że "polityka w Gdańsku jest proniemiecka", a prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Przy tej okazji określił obecną prezydent Gdańska mianem "Frau Dulkiewicz".

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej