Słuchacze reprezentują wszystkie rodzaje Sił Zbrojnych RP: Wojska Lądowe, Marynarkę Wojenną, Siły Powietrzne oraz Wojska Specjalne. To podoficerowie w stopniach od kaprala do starszego chorążego sztabowego, którzy spełnili warunki ubiegania się do korpusu oficerskiego – m.in. wyższe wykształcenie, znajomość języka angielskiego, celującą ocenę z opinii służbowej oraz bardzo dobrą kondycję fizyczną — czytamy.
Szkolenie na poligonie to kolejny etap kształcenia przyszłych oficerów. Cały kurs obejmuje ponad 6 miesięcy szkolenia i składa się z części ogólnej (jednakowej dla żołnierzy wszystkich kierunków), specjalistycznej (uzależnionej od kierunku szkolenia), praktycznej (na poligonie) oraz praktyk dowódczych w jednostkach wojskowych — podaje DG RSZ.
Na poligonie w podpoznańskim Biedrusku zameldowali się żołnierze kierunku zmechanizowanego, pancernego i rozpoznawczego. Pod okiem doświadczonych wykładowców i instruktorów CSWLąd. zdobytą przez ostatnie dwa miesiące wiedzę teoretyczną sprawdzają w praktyce. Słuchacze praktycznie dowodzą, planują działania, odbywają strzelania, doskonalą wiedzę na temat budowy i eksploatacji sprzętu bojowego — informuje Dowództwo Generalne.
Praktyczne szkolenie słuchaczy sześciomiesięcznego studium oficerskiego zakończy się 23 marca. Przyszli oficerowie w maju br. znów zawitają na poligon Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, a 13 lipca 2018 roku zakończą szkolenie promocją na pierwszy stopień oficerski.