Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Przymrozki w dziewięciu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dziś wieczorem ostrzeżenia przed przymrozkami dla dziewięciu województw.

Autor:

Alert obowiązuje w województwie mazowieckim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim oraz w południowych powiatach woj. dolnośląskiego. Prognozuje się, że w godzinach nocnych miejscami temperatura przy gruncie spadnie nawet do -3 st.C. Alert obowiązuje do poranka w środę.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca śledzenie komunikatów pogodowych.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej