Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Przedszkolaki na komisariacie. Czego się uczyły?

5 listopada 2018 roku Komendę Powiatową Policji w Wadowicach odwiedziła grupa około 25 dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 w Wadowicach. Spotkanie miało na celu zapoznanie najmłodszych ze specyfiką pracy policjantów oraz kreowanie pozytywnego wizerunku funkcjonariusza Policji.

Autor:

W trakcie zajęć dzieci miały możliwość poznać rodzaje umundurowania, stopnie służbowe i tajniki pracy na różnych stanowiskach, a także sprzęt wykorzystywany w służbie przez policjantów zarówno na co dzień, jak i w trakcie zabezpieczania imprez masowych. Przedszkolaki zaczerpnęły również wiedzy dotyczącej pracy technika kryminalistyki, który pokazał jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia i w jaki sposób ściąga się odciski palców. Wizyta cieszyła się sporym zainteresowaniem ze strony najmłodszych, w szczególności podobało się przymierzanie elementów stroju policyjnego oraz możliwość wejścia do radiowozu transportowego.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane