Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Premier: wieczór spędziłem na usuwaniu skutków ulewy w swojej piwnicy

Wieczór spędziłem w swojej piwnicy na usuwaniu skutków ulewy, która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam; sprawdźmy czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki zamieszczając zdjęcie zalanej piwnicy.

Autor:

Do godziny 21:30 na terenie woj. mazowieckiego odnotowano ponad 800 zgłoszeń w związku z podtopieniami. W Warszawie najwięcej zgłoszeń dotyczyło Mokotowa, Woli, Śródmieścia i Żoliborza, głównie zalanych ulic, piwnic i garaży podziemnych.

"Przez Polskę znowu przechodzą nawałnice. Dziś jak wielu mieszkańców Warszawy spędziłem w domu (a właściwie w piwnicy) wieczór na usuwaniu skutków ulewy która przeszła nad osiedlem, na którym mieszkam"

- napisał premier. Na załączonym zdjęciu widać zalaną podłogę piwnicy.

"Sprawdźmy czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy. Bądźmy solidarni!" - zaapelował premier.

Warszawski ratusz podał na Twitterze, że w trakcie poniedziałkowych intensywnych opadów deszczu w stolicy spadło ponad 40 l/mkw.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane