Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Pożar w fabryce mebli. Strażacy opanowali ogień

Strażacy opanowali pożar hali w zakładzie produkującym m.in. meble ogrodowe w Malanowie, w powiecie tureckim. Na miejscu udzielono pomocy medycznej jednej osobie. Pożar gasiło ok. 50 zastępów straży.

Autor: redakcja

Dziś ok. godz. 15.25 w jednej z hal produkcyjnych przedsiębiorstwa zajmującego się m.in. produkcją mebli ogrodowych wybuchł pożar. Z budynku ewakuowano 12 osób, z całego zakładu ok. 750.

Rzecznik wielkopolskiego wojewódzkiego komendanta PSP bryg. Sławomir Brandt przekazał, że pożar już się nie rozprzestrzenia.

- Teraz będzie trwało jego dogaszanie, można powiedzieć, że sytuacja jest opanowana. Jednej osobie udzielono na miejscu pomocy medycznej, nie wymagała hospitalizacji

 – powiedział.

W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło ok. 50 jednostek straży z powiatu tureckiego, powiatów ościennych, a także zastępy z Poznania. Na miejsce udał się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl