Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Podsumowano akcję "Tęczowe ZHP". Jest apel o powrót do harcerstwa wiernego ideałom

Przed warszawską Kwaterą Główną Związku Harcerstwa Polskiego odbył się briefing prasowy Centrum Życia i Rodziny. Wiceprezes Centrum Kazimierz Przeszowski podsumował efekty akcji „Tęczowe ZHP”. To inicjatywa wymierzona przeciw promowaniu ideologii LBGTQ i edukacji seksualnej w ZHP.

Autor: redakcja

Jak wskazał, „apel do władz ZHP o zaprzestanie takich działań podpisało aż 20 tysięcy Polaków”. "W efekcie odwołano aktualne władze Kwatery Głównej ZHP; w sobotę i niedzielę 26 i 27 października odbędzie się zjazd nadzwyczajny Związku, którego celem będzie wybór nowych władz" - podaje portal pch24.pl.

Reklama

Przeszowski tłumaczył, że „akcja „Tęczowe ZHP” odniosła przy tym także szereg innych bardzo konkretnych skutków”.

Po raz pierwszy od wielu lat nie było oficjalnej reprezentacji ZHP na paradzie równości. Paradzie, której postulatem jest między innymi nieograniczone prawo do aborcji, a także adopcja dzieci przez pary osób tej samej płci, eliminacja z debaty publicznej osób krytycznych wobec środowisk LGBTQ czy finansowanie ze środków publicznych operacji „zmiany płci”

- ocenił Przeszowski.

„W tym roku nie odbyły się także żadne szkolenia ani kursy, na których środowisko LGBTQ byłoby promowane. Władze ZHP nie wzięły też udziału w tak zwanym Międzynarodowym Dniu Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii” – mówił dalej wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

Podkreślił jednak, że wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Zwrócił uwagę na „pilną konieczność zajęcia przez ZHP oficjalnego stanowiska wobec deptania ideałów założycieli harcerstwa w Polsce i na świecie oraz działań pozostających w całkowitej sprzeczności z prawdziwym wzorcem wychowawczym harcerstwa”.

Po dziś dzień nie zostało oficjalnie odwołane stanowisko władz ZHP, które szczególnie zbulwersowało wychowawców, opiekunów i instruktorów, a zgodnie z którym instruktorami mogą być osoby w sposób jawny kpiące z 10. punktu prawa harcerskiego. Już po uruchomieniu naszej akcji doszło do nadawania stopni osobom łamiącym ten punkt prawa

- tłumaczył.

10. punkt prawa harcerskiego brzmi: „Harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów”.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny przypomniał też, że dokładnie 10 miesięcy temu ponad 40 organizacji wychowawczych i rodzicielskich z całego kraju, zaniepokojonych działaniami ZHP, wysłało do władz Związku list z zapytaniem o aktualnie obowiązujący w harcerstwie wzorzec wychowawczy. Władze jednak na list ów do dzisiaj nie odpowiedziały.

Trzeba też zakończyć odbywające się po dziś dzień szkolenia permisywnej edukacji seksualnej dla instruktorów. W ramach tych szkoleń prezentowane są treści zawarte w podręczniku do edukacji seksualnej według standardów WHO. Można tam znaleźć między innymi to, że stosunki seksualne między 15-letnimi harcerkami i harcerzami są zupełnie normalnie i nie wymagają przeciwdziałania instruktorów Mogą to być stosunki również w obrębie tej samej płci, bo tam mówi się o partnerach. Dopuszcza się też oglądanie pornografii

- przywołał treści szkoleń.

"W imieniu 20 tysięcy sygnatariuszy petycji do władz ZHP apelujemy o zaprzestanie takich działań, o powrót do harcerstwa wiernego ideałom, takiego, któremu rodzice mogą bezpiecznie powierzyć dzieci” – apelował wiceprezes Centrum Życia i Rodziny.

Autor: redakcja

Źródło: niezalezna.pl, pch24.pl
Reklama