Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Pewne instytucje powinny zadziałać szybciej”. Wąsik: Dwie dymisje być może nie są ostatnie

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik powiedział dziś, że premier Mateusz Morawiecki wyciągnął wnioski personalne w związku z sytuacją na Odrze. - Ale tak jak zapowiedział, być może nie są to ostatnie dymisje - zaznaczył gość Telewizji Republika.

Maciej Wąsik
Maciej Wąsik
Maciej Łuczniewski / Gazeta Polska

Wąsik w TV Republika był pytany o decyzję premiera, który w związku z sytuacją na Odrze zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, premier Morawiecki mówił o tym, że dowiedział się o sprawie za późno, dlatego były dymisje.

"Będzie czas na to, żeby to jeszcze podsumować i przeanalizować bardzo dokładnie, ale rzeczywiście pewne instytucje państwa powinny zadziałać szybciej" - powiedział.

"Premier wyciągnął wnioski personalne, ale, tak jak zapowiedział, być może nie są to ostatnie dymisje"

- podkreślił Wąsik.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do wód Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.

 

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska

mg