Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Ostrzał w obwodzie lwowskim. Nikt nie ucierpiał

Nikt nie ucierpiał w wyniku wtorkowego ataku rakietowego sił rosyjskich na obiekt wojskowy w obwodzie lwowskim Ukrainy w pobliżu granicy z Polską; uszkodzony został budynek – powiedział w środę szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozycki telewizji Espreso.

Autor:

„Wczoraj podczas alarmu przeciwlotniczego wróg przypuścił atak rakietowy na obiekt infrastruktury wojskowej koło Radziechowa w rejonie (powiecie - red.) czerwonogrodzkim. W rezultacie uszkodzony został jeden budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał”

– oznajmił Kozycki. Radziechów jest oddalony o ok. 40 km od polskiej granicy.

We wtorek dowództwo sił powietrznych Ukrainy podało, że podczas ataku rosyjski pocisk manewrujący trafił w system rakietowy.

Tego dnia siły rosyjskie wystrzeliły z bombowców strategicznych z okolic Morza Kaspijskiego w sumie osiem pocisków w kierunku obwodów na zachodzie, południu i w centrum Ukrainy. Sześć zostało strąconych przez wojska obrony przeciwlotniczej, a jeden przez myśliwiec sił powietrznych Ukrainy.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej