Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Morawiecki i Michel oddali hołd bohaterom powstania warszawskiego i powstania w getcie

Po wtorkowych rozmowach w kancelarii premiera szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący-elekt RE Charles Michel zapalili znicz przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie oraz złożyli kwiaty przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

Autor: redakcja

Przewodniczący-elekt Rady Europejskiej spotkał się z szefem polskiego rządu w ramach tournée po Europie. Choć oficjalnie stanowisko Michel obejmuje 1 grudnia zdążył już odwiedzić m.in. Berlin, Paryż, Rzym, Pragę, Budapeszt i Dublin.

Po rozmowach w kancelarii premiera i spotkaniu z mediami szef polskiego rządu i przewodniczący-elekt RE odbyli spacer po warszawskiej Starówce oraz zapalili znicz przed pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie i złożyli kwiaty przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.

- Zapalam dziś znicz ku pamięci bohaterów Powstania w Getcie Warszawskim. To miejsce upamiętnia polskich Żydów, zmuszonych do życia w getcie warszawskim, którzy walczyli przeciw nazistom. Nie wolno nam o nich zapomnieć

 - podkreślił we wpisie zamieszczonym w języku polskim na Twitterze Charles Michel.

Nowy szef Rady Europejskiej będzie po raz pierwszy przewodził szczytowi UE 12-13 grudnia; jednym z tematów spotkania będzie długoterminowy budżetu UE.

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane