Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zabił, a ciało podpalił? 23-latek wylądował w areszcie

Sąd aresztował na trzy miesiące 23-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 43-letniego Ukraińca w jednym z gdańskich pustostanów. Mężczyzna, by zatrzeć ślady, miał podpalić zamordowanego.

Policja
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Sierżant sztabowy Piotr Pawłowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformował PAP, że funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od początku lutego br. prowadzili śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku w sprawie zabójstwa 43-letniego obywatela Ukrainy w jednym z pustostanów w Gdańsku.

"Z ustaleń śledczych wynikało, że nieznany jeszcze wtedy sprawca najpierw za pomocą przewodu elektrycznego udusił 43-latka, a następnie podpalił pustostan uciekając z miejsca zdarzenia"

– dodał Pawłowski.

Tożsamość zamordowanego ustalono na podstawie badań DNA. Dzięki zeznaniom świadków oraz zapisom monitoringu udało się ustalić 23-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo. Na polecenie prokuratury mężczyzna został zatrzymany.

Usłyszał zarzut zabójstwa oraz uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Decyzją sądu na wniosek prokuratury podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pomorskie #kryminalne #Polska #Gdańsk #zabójstwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo