Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Prokuratura podała wstępnie wyniki sekcji zwłok 14-latki z Andrychowa

Śmierć mózgowa, która nastąpiła na skutek obrzęku mózgu - to wstępna przyczyna zgonu 14-latki z Andrychowa, jaką wskazali biegli po sekcji zwłok dziewczynki - przekazał w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Kowalski.

Prokuratura podjęła decyzję
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Rzecznik przekazał, że decyzją Prokuratora Okręgowego sprawa została przeniesiona do Prokuratury w Krakowie i będzie prowadzona w formie śledztwa osobistego prokuratora.

Jako wstępną przyczynę śmierci 14-letniej Natalii biegi wskazali śmierć mózgową, która nastąpiła na skutek obrzęku mózgu, który spowodowany został masywnym krwawieniem śródmóżdżkowym.

"Cechy wyziębienia organizmu zostały przez biegłych stwierdzone w trakcie sekcji ale trzeba mieć na uwadze, że zmarła przez prawie dwa dni była hospitalizowana i podłączona do aparatury EKMO, której działanie zaburzyło możliwość ustalenia przez biegłych wpływu wychłodzenie organizmu na śmierć 14- latki" - podkreślił prokurator.

Tragedia w Andrychowie

Prokuratura Rejonowa w Wadowicach w czwartek wszczęła śledztwo pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci 14-latki. "Prokurator realizuje czynności procesowe, są to w szczególności przesłuchania świadków. Mają one na celu wszechstronne wyjaśnienie tej sprawy i ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia, ewentualnych osób, które na skutek działania bądź zaniechania mogły przyczynić się do śmierci dziecka" - przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Kowalski.

Według informacji portalu wadowice24.pl policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 14-latki z Andrychowa we wtorek. Dziewczynka miała jechać do pobliskich Kęt. Rano zatelefonowała do ojca, że źle się czuje i nie wie, gdzie jest. Rodzic zgłosił sprawę policji, która wczesnym popołudniem opublikowała komunikat o poszukiwaniu dziecka. Krótko potem nastolatka została odnaleziona.

"Nastolatka siedziała przy jednym ze sklepów w Andrychowie kilka godzin. Tylko jeden z mieszkańców zainteresował się jej losem. Przeniósł do ciepłego sklepu" – podał portal. Wezwana karetka przetransportowała dziewczynkę do szpitala w Krakowie. Była wyziębiona.


 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#sekcja zwłok #14-latka z andrychowa #prokuratura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo