Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Nastolatkowi grozi 12 lat więzienia. Napadł na kolegę, chcąc ukraść mu buty

Policjanci z Płońska zatrzymali 16-latka, który napadł na dwóch nastolatków. Pobił ich, a jednemu ukradł markowe buty. Sprawą zajmie się wkrótce sąd rodzinny i nieletnich. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Do napaści doszło tam kilka dni temu, gdy do trzech nastolatków siedzących w na ławce przy skateparku podeszła grupa młodych mężczyzn – poinformowała w sobotę rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

"Po krótkiej wymianie zdań jeden z nich zaatakował siedzących i po kilka razy uderzył w twarz. Od jednego z pokrzywdzonych zażądał zdjęcia z nóg i oddania mu markowych butów. Gdy ten odmówił, napastnik ponownie go zaatakował, bijąc po twarzy. 16-latek, by uniknąć dalszej przemocy, oddał to, czego agresor żądał" – przekazała kom. Drężek-Zmysłowska.

Policjanci ustalili tożsamość sprawcy rozboju. Okazał się nim 16-latek, mieszkaniec gminy Płońsk – został on zatrzymany; jednocześnie odzyskano skradzione przez niego buty.

"Podejrzany przyznał się do winy, jednak nie potrafił logiczne wytłumaczyć swojego zachowania. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich" – zaznaczyła rzeczniczka płońskiej policji. Przypomniała, że zgodnie z obowiązującym prawem za dokonanie rozboju sprawcy grozi do 12 lat więzienia. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Płońsk #rozbój #buty

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo