Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Gruzini porwali i więzili 19-latkę

Trzech Gruzinów porwało 19-latkę z jej mieszkania w Skierniewicach. Następnie więzili ją na terenie Wieruszowa (woj. łódzkie). Zostali zatrzymani przez policję i trafili na trzy miesiące do aresztu. Za pozbawienie wolności kobiety grozi im nawet 5 lat więzienia.

Gruzini więzili 19-latkę
Łódzka Policja - lodzka.policja.gov.pl

Jak poinformowała rzeczniczka skierniewickiej policji st. sierż. Aneta Placek-Nowak, w miniony piątek do miejscowej komendy zgłosiła się 43-letnia obywatelka Gruzji, która poinformowała, że jej 19-letnia córka została uprowadzona przez trzech Gruzinów. Młoda kobieta została siłą zabrana przez mężczyzn z jej mieszkania w Skierniewicach.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili dane mężczyzn podejrzewanych o porwanie kobiety oraz pojazdu, jakim się poruszali. Nawiązali również kontakt z policjantami z innych komend oraz ze Strażą Graniczną. Do kobiety przetrzymywanej siłą na terenie oddalonego od Skierniewic o 180 km Wieruszowa policjanci dotarli w ciągu 5 godzin.

"Szereg sprawdzeń i współdziałanie funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania mężczyzn w jednym z mieszkań na terenie Wieruszowa. Gruzini w wieku 33, 37 i 38 lat zostali przewiezieni do Skierniewic, gdzie trafili do policyjnego aresztu"

– przekazała rzeczniczka.

Dodała, że uwolniona przez policjantów 19-latka nie wymagała pomocy medycznej, ale była przerażona. Podobnie, jak czekająca na nią w skierniewickiej komendzie matka.

"W niedzielę po zebraniu materiału dowodowego prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. W poniedziałek sąd zdecydował, że podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach. Mężczyźni usłyszeli zarzut pozbawienia wolności 19-letniej kobiety. Grozi im do 5 lat więzienia"

– wyjaśniła st. sierż. Placek-Nowak.

Nie ujawniono motywów działania podejrzanych.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#łódzkie #Polska #kryminalne

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo