„Musimy przetrwać ten trudny czas. Mam nadzieję, że z pandemii wyjdziemy mocniejsi w wierze!”- mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl franciszkanin o. Alan Rusek proboszcz i kustosz bazyliki św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach-Panewnikach, która realizuje, co roku plenerowe widowiska Misterium Męki Pańskiej „Kalwaria Śląska”. Kapłan zwraca uwagę, że rygorystyczny nakaz #ZostańWdomu jest w tej chwili jedynym środkiem spowalniającym rozwój pandemii i zabezpieczającym przed zachorowaniem i ma też nadzieję, że okres pandemii zbliży nas do Boga i sprawi, że nasza wiara będzie dojrzalsza.