W noworocznych życzeniach, abp Gądecki podkreślił, że źródłem światła, które pozwala przyjąć rzeczywistość jest Bóg.
"Bez tego światła cały czas jest ciemny. Z tym światłem wszystko się rozjaśnia i staje się łagodniejsze w zderzeniu z naszymi problemami i z naszymi troskami"
– wskazał przewodniczący Episkopatu.
Zaznaczył, że Stwórca jest także Panem czasu.
"Niech Pan Bóg, który otwiera przed nami ten nowy czas - sprawi, że będzie on czasem Bożym dla każdego z nas" - powiedział abp Gądecki.
"Niech Chrystus błogosławi każdego z Was i niech pozwoli przeżyć w pokoju i radości nowy czas, który się przed nami otwiera" – życzy przewodniczący KEP.