Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Napięcie na granicy polsko-białoruskiej. Komunikat Episkopatu

"Stanowczo potępiam wykorzystywanie przez stronę białoruską dramatów ludzkich do prowadzenia działań przeciwko suwerenności Polski" – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w komunikacie wobec eskalacji napięć na granicy polsko-białoruskiej.

Autor:

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że migranci w większości są ofiarami bezwzględnych działań politycznych oraz chciwości mafii przemytniczych.

„Z tego powodu pragnę raz jeszcze powtórzyć, że osobom dotkniętym tym złem potrzebna jest nasza solidarna troska” – zaznaczył.

Przewodniczący Episkopatu skierował również słowa wdzięczności „wobec osób oraz instytucji niosących taką pomoc, z poszanowaniem obowiązującego w Polsce prawa”. Jednocześnie wyraził uznanie „dla wszystkich służb państwowych, w tym przede wszystkim dla Straży Granicznej, wojska i policji za pełną oddania obronę polskich granic”.

Poprosił także o „gorącą modlitwę w intencji Polski, w intencji ofiar tego kryzysu oraz o jego pokojowe zażegnanie”.

Autor:

Źródło: episkopat.pl, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Polska