Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Karetki podarowane przez Fundację Orlen już w Grudziądzu

Do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu dotarły dwie karetki podarowane przez Fundację Orlen — poinformowała rzecznik prasowa placówki Izabela Hirsch-Lewandowska. Dodała, że kosztowały one blisko 1,2 mln zł.

Autor:

"Informujemy, że do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu dotarły dzisiaj dwie karetki podarowane przez Fundację Orlen" – wskazała w komunikacie przesłanym mediom rzecznik prasowa szpitala.

Wskazała, że karetki te wyposażone są m.in. w nosze podbierakowe, nosze płachtowe, materace próżniowe, respiratory transportowe, ssaki akumulatorowe i mechaniczne, pulsoksymetry, ciśnieniomierze, laryngoskopy, pompy infuzyjne, urządzenia do kompresji klatki piersiowej LUCAS, krzesełka kardiologiczne i w plecaki reanimacyjne.

Dodała, że nowe karetki będą stacjonowały w Grudziądzu przy ul. Szpitalnej i Rydygiera przy dwóch różnych modułach lecznicy.

Jak przekazał rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól, obecnie w szpitalu zakaźnym w Grudziądzu hospitalizowanych jest 40 chorych na COVID-19. 18 z nich jest w stanie ciężkim. Placówka dysponuje 1100 łóżkami i 65 respiratorami. 

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane