Środa:
Na południu i zachodzie kraju przewidywane jest duże zachmurzenie z przelotnymi opadami deszczu. W rejonach górskich pojawią się opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu – w wyższych partiach Tatr przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść około 3 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, z przelotnymi opadami, natomiast bez deszczu będzie na północnym wschodzie – głównie na Podlasiu, Warmii i Mazurach.
Temperatura maksymalna od 9°C na południowym wschodzie do 14°C na północnym zachodzie. W obszarach podgórskich chłodniej – od 4°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, z kierunku północno-wschodniego i wschodniego.
Noc ze środy na czwartek:
Zachmurzenie zmienne – od małego i umiarkowanego po miejscami duże. Na wybrzeżu i na krańcach południowych możliwe słabe przelotne opady deszczu lub mżawki. W górach również niewielkie opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mogą pojawić się mgły ograniczające widoczność do 300 metrów – szczególnie na północy i zachodzie kraju, ale nie są wykluczone także na południu.
Temperatura minimalna od 0°C na wschodzie i południu do 5°C na zachodzie. Miejscami wystąpią przygruntowe przymrozki, lokalnie do -2°C. W rejonach podgórskich temperatura spadnie do około 2°C. Najcieplej na wybrzeżu, szczególnie na Helu – tam nawet 10°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunku północno-wschodniego.
Czwartek:
Zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, choć miejscami wzrośnie do dużego i pojawią się lokalne opady – rano na północnym zachodzie, a pod koniec dnia na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich, zwłaszcza w Bieszczadach, możliwe opady deszczu ze śniegiem, a wyżej – śnieg.
Temperatura od 9°C na południu i w górach, 10°C na północnym wschodzie do 15°C na zachodzie kraju. Wiatr bez większych zmian – umiarkowany, północny i północno-wschodni.
Najbliższe dni:
Prognozy wskazują na utrzymującą się chłodną i pochmurną pogodę z lokalnymi, słabymi opadami. W wyższych partiach gór wciąż możliwy śnieg. Nocami temperatura spadać będzie do około 0°C, miejscami wystąpią przygruntowe przymrozki.