Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Gruzin zranił nożem dwóch znajomych. Usłyszał zarzut

Zarzut usiłowania zabójstwa postawiono 39-letniemu Gruzinowi, który podczas libacji w podkrakowskiej gminie Skała zaatakował nożem dwóch swoich znajomych - jednego ugodził w klatkę piersiową, a drugiego w brzuch. Napastnik został tymczasowo aresztowany.

Prokuratura podjęła decyzję
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Jak przekazała w czwartek oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie kom. Justyna Fil, do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę wieczorem. Oficer dyżurny komisariatu w Skale otrzymał wtedy zgłoszenie o ugodzeniu nożem, do którego miało dojść w jednym z mieszkań w tej gminie.

Patrol policji wysłany na miejsce zastał tam już załogę karetki udzielającą pomocy dwóm mężczyznom. Jeden z nich miał ranę ciętą w okolicy brzucha, drugi został ugodzony w klatkę piersiową. Z uwagi na poniesione obrażenia zostali oni przetransportowani do szpitala.

- "W mieszkaniu przebywał też 39-letni obywatel Gruzji, który na widok policjantów, zaczął wycierać z podłogi krew w jednym z pomieszczeń. Na pytanie policjantów, co się stało, mężczyzna nie potrafił racjonalnie odpowiedzieć. Twierdził, że między nim a poszkodowanymi mężczyznami doszło do nieporozumienia, ale jego przebiegu nie potrafił przedstawić" - relacjonowała policjantka.

Śledczy w trakcie dochodzenia ustalili, że mężczyźni podczas wspólnej libacji pokłócili się, w efekcie czego 39-latek ugodził nożem swoich rodaków. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie.

Napastnikowi postawiono zarzuty usiłowania zabójstwa jednego z poszkodowanych i spowodowania u drugiego uszczerbku na zdrowiu trwającego powyżej siedmiu dni. Grozi mu za to nawet dożywocie. Decyzją sądu podejrzany został osadzony w tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

 



Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#prokuratura #zarzut #Gruzin

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo