Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Franciszek o darze przebaczenia

Papież powiedział wiernym, że dar Bożego przebaczenia powinien otwierać na przebaczenie innym. Jak podkreślił, musi pamiętać o tym każdy, kogo ogarnie pokusa, by zamknąć serce wobec tego, kto go obraził i prosi o przebaczenie.

Autor: redakcja

Każdy, kto doświadczył radości, pokoju i wewnętrznej wolności, jaka pochodzi z otrzymanego przebaczenia, może otworzyć się na możliwość przebaczenia innym 
– mówił Franciszek, zwracając się do tysięcy wiernych przed południową modlitwą Anioł Pański.

Reklama

Papież pozdrowił uczestników półmaratonu Via Pacis, zorganizowanego w niedzielę w Rzymie pod patronatem władz miejskich oraz Watykanu. Trasa biegu prowadziła obok różnych miejsc kultu w Wiecznym Mieście: bazyliki na placu Świętego Piotra, synagogi, meczetu, kościoła waldensów i cerkwi. 

Franciszek wyraził nadzieję, że inicjatywa ta sprzyjać będzie „dialogowi, koegzystencji i pokojowi”.

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl
Reklama