Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Fake news o zablokowaniu karetki stworzyło środowisko „ośmiu gwiazdek”. Tak chcieli skompromitować rolników

Na rolników w ostatnich dniach wylała się fala krytyki z powodu materiału opublikowanego na profilu „Mirkowy” na platformie X. Miało z niego wynikać, że protestujący zablokowali przejazd karetki, niektórzy nawet spekulowali, że doszło do śmierci pacjenta. Później wszystko zostało zdementowane przez Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Profil, który jest źródłem dezinformacji, wcześniej skupiał się na nawoływaniu do bojkotu Telewizji Republika i hejcie wobec polityków PiS.

Karetka
Filip Błażejowski - Gazeta Polska

„Rolnicy blokują przejazd karetce pogotowia tłumacząc się, że „była informacja które drogi będą zablokowane” – czytamy na profilu. Materiał wywołał wielkie oburzenie, choć na dalszej części nagrania widać, że rolnicy bez problemu przepuścili karetkę. Kłamstwo o zablokowaniu karetki zyskało ogromne zasięgi w mediach społecznościowych.

Na profilu „Mirkowy” można znaleźć treści krytyczne m.in. wobec Konfederacji, a także liczne pochwały dla firm wycofujących reklamy z Telewizji Republika i nawoływania do jej bojkotu. Często udostępnianie były też materiały z hejterskiego profilu „Osiem Gwiazd”. Na profilu w skandaliczny sposób wyśmiewano również m.in. Przemysława Czarnka oraz Mariusza Kamińskiego.

Przypomnijmy, że Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie zdementowała doniesienia o blokadzie karetki.

„W odpowiedzi do sytuacji na S11, informuję, że karetka, która napotkała na wiadukcie strajk rolników w dniu 20.02.2024 r. przejechała drogą wskazaną przez osoby protestujące (korytarzem przejazdowym). Przejazd ten nie wpłynął na czas dojazdu do szpitala oraz stan pacjenta” – poinformowała WSPR. W komunikacie dodano, że zespoły ratownictwa medycznego WSPR Szczecin nie odnotowali „żadnych utrudnień w dojazdach do pacjentów lub szpitali”.

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#karetka #Strajk rolników

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Hubert Kowalski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo