Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Dziś tak, jak wczoraj - deszcz i burze z gradem

Dziś czeka nas pochmurny dzień. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, zwłaszcza na północy, w centrum i na południowym wschodzie. Burzom towarzyszyć będą opady gradu.

Deszcz
markusspiske - pixabay.com (wolna domena)

Temperatura maksymalna od 16 st.C, 18 st.C na północnym zachodzie, nad morzem i w kotlinach górskich, około 21 st.C w centrum do 26 st.C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zachodni, na pozostałym obszarze przeważnie z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

A w nocy?

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, początkowo możliwe także burze, głównie na południu kraju i tam prognozowana suma opadów do 15 mm. Temperatura minimalna od 11 st.C na zachodzie i w rejonach podgórskich do 15 st.C na wschodzie i południu. W drugiej połowie nocy lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Wiatr słaby, na wschodzie południowo-wschodni i wschodni, na zachodzie południowo-zachodni i południowy. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h.

Straż wyjeżdżała ponad 500 razy...

St. brygadier Karol Kierzkowski, rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP poinformował w czwartek, że w środę strażacy odebrali 550 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru oraz podtopień ulic i budynków.

"Najwięcej interwencji było w woj. wielkopolskim - 171, małopolskim - 76 i kujawsko-pomorskim - 42" - dodał strażak.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #prognoza #Polska #IMGW

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo