Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Członkowie kościołów ewangelickich z Polski i Niemiec zasadzili drzewo. Ma być symbolem partnerstwa i przyjaźni

Przedstawiciele kościołów ewangelickich z Polski i Niemiec zasadzili dziś drzewo w Ogrodach Polsko-Niemieckich na obrzeżach Parku Skaryszewskiego w Warszawie. Ma symbolizować partnerstwo i przyjaźń między obydwoma krajami.

Twitter.com/@Luteranie (screenshot)

Przedstawiciele Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce i w Niemczech wraz z przedstawicielami ambasady niemieckiej w Polsce zasadzili drzewo w Ogrodach Polsko-Niemieckich, które znajdują się na obrzeżach Parku Skaryszewskiego w Warszawie.

Drzewo zasadził również biskup diecezji mazurskiej Paweł Hause @luteranie_mazur pic.twitter.com/HynWganPwq

— Luteranie (@luteranie) 7 sierpnia 2018

Zdaniem organizatorów tego wydarzenia "kościoły ewangelickie w Polsce i w Niemczech poprzez wspólne zasadzenie drzewa chcą podkreślić łączące je partnerstwo i przyjaźń oraz wkład w proces pojednania pomiędzy Polską a Niemcami" - napisano w komunikacie prasowym.

Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Jerzy Samiec powiedział, że "inicjatywa posadzenia drzewa wyszła od przedstawicieli ambasady niemieckiej; zaproponowano stworzenie Ogrodu symbolizującego przyjaźń i pojednanie między narodami". Zauważył, że w innych krajach również są takie miejsca, np. we Francji są Ogrody Niemiecko-Francuskie, a w Stanach Zjednoczonych - Ogrody Niemiecko-Amerykańskie.

Po oficjalnych przemówieniach po ?? i ??, śpiewie chóru z #Goleszów przyszedł czas na zasadzenie drzewa przez biskupów, dzieci i pozostałych uczestników @Amb_Niemiec @BpJerzySamiec @ekhn_de @ekvw_online #OgrodyPolskoNiemieckie pic.twitter.com/sYW6NlNQ2A

— Luteranie (@luteranie) 7 sierpnia 2018

- My, jako Kościół Ewangelicko-Augsburski usłyszeliśmy o tej inicjatywie i zgłosiliśmy się do naszych kościołów partnerskich w Hesji-Nassau i Westfalii, które chętnie do tego dołączyły

 - podkreślił Samiec. Jak dodał, posadzone drzewo ma stanowić symbol "partnerstwa i wieloletniej współpracy między tymi kościołami".

Powitanie gości podczas zasadzenia drzewa w Ogrodach Polsko-Niemieckich we współpracy z przyjaciółmi i wspolwyznawcami z #Niemcy @Amb_Niemiec @ekhn_de @luteranie pic.twitter.com/Mjluvk13O3

— bp Jerzy Samiec (@BpJerzySamiec) 7 sierpnia 2018

Stwierdził też, że Ogród Polsko-Niemiecki będzie "symbolem relacji między Polską i Niemcami; będzie wskazywał na przyszłość, którą chcemy budować w przyjaźni i pokoju".

Obecni są delegaci @ekvw_online reprezentowani przez ks. nadradcę Ulricha Möllera i ks. sup. Martina Espelöer. Goście przekazali pozdrowienia od ks. prezes Annette Kurschus #OgrodyPolskoNiemieckie #DeutschPolnischerGarten @Amb_Niemiec @ekhn_de @BpJerzySamiec pic.twitter.com/UMI4qlQdVS

— Luteranie (@luteranie) 7 sierpnia 2018

Znajdujące się na obrzeżach Parku Skaryszewskiego Ogrody są symbolem przyjaźni polsko-niemieckiej i miejscem spotkań. Projekt "Ogrody Polsko-Niemieckie" jest realizowany od listopada 2016 roku przez niemieckie MSZ i Warszawę wspólnie m.in. z Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Inicjatywa nawiązuje do roku jubileuszowego, w którym przypadała 25. rocznica podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy - podkreślono w komunikacie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ogrody Polsko-Niemieckie #luteranie #Kościół Ewangelicko-Augsburski #kościoły ewangelickie #ewangelicy

redakcja