27 maja w Rzeszowie odbędzie się po raz pierwszy w Polsce konferencja CPAC (Conservative Political Action Conference). Organizację wydarzenia wspiera Republika.
CPAC w Polsce
Wielkie spotkanie konserwatystów z Europy, Stanów Zjednoczonych i reszty świata odbędzie się na zaledwie kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich. Organizację CPAC w Polsce wspiera Republika. Wydarzenie odbędzie się w: ZEN.COM Expo Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Województwa Podkarpackiego.
KPRP: Prezydent weźmie udział w CPAC Polska
Dziś Kancelaria Prezydenta poinformowała, że prezydent Andrzej Duda we wtorek 27 maja 2025 r. weźmie udział w konferencji CPAC w Rzeszowie–Jasionce.
Po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem Conservative Political Action Conference (CPAC). Wydarzenie potrwa dwa dni. W lutym Prezydent Andrzej Duda uczestniczył w konferencji CPAC organizowanej w Waszyngtonie. Tuż przed przemówieniem Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa Prezydenci rozmawiali „w cztery oczy” i z udziałem delegacji. Również wówczas Prezydent RP rozmawiał z prezesem CPAC Mattem Schlappem i Mercedes Schlapp.
– przekazano w komunikacie.