Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Szkolenie podchorążych

4 maja br., na Centralnej Płaszczyźnie Postoju Samolotów 42.

http://42blsz.wp.mil.pl/plik/image/2017/000pchory/_DSC3127.JPG
http://42blsz.wp.mil.pl/plik/image/2017/000pchory/_DSC3127.JPG
4 maja br., na Centralnej Płaszczyźnie Postoju Samolotów 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu odbyła się zbiórka z okazji rozpoczęcia szkolenia praktycznego podchorążych IV rocznika Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Podczas zbiórki dowódca 42. BLSz płk dypl. pil Jan Skowroń przywitał przyszłych lotników, życząc im uzyskania wysokich wyników podczas szkolenia lotniczego. Wyraził przekonanie, że zdobyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane we właściwy sposób. Zaznaczył również, jak istotne jest szkolenie oraz wykonywanie obowiązków służbowych w bezpiecznych warunkach - czytamy na portalu.

Szkolenie podchorążych potrwa do 31 października br. i ma za zadanie wyszkolić 13 przyszłych adeptów lotnictwa. Podchorążowie przejdą cykl treningów i przygotowań do lotów, opanują technikę startów i lądowań, lotów trasowych, akrobacyjnych oraz lotów w ugrupowaniach - podaje 42. Baza Lotnictwa Szkolnego. Szkolenie odbywać się będzie na samolotach PZL – 130 Orlik oraz M-28 Bryza.



 

 



Źródło: wojsko-polskie.pl,42blsz

#Radom #armia #podchorążowie #szkolenie

iggys