"Z ogromnym żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani Olgi Johann. Osoby kochającej Polskę, wychowawcy młodzieży, wiceprzewodniczącej Rady m. st. Warszawy, członka Zarządu Fundacji Józefa Szaniawskiego... wspaniałego, dobrego człowieka. Spoczywaj w pokoju" - poinformował Filip Frąckowiak, warszawski radny PiS.
Jeszcze kilka miesięcy temu atakowała ją "Gazeta Wyborcza", nazywając
czołową dekomunizatorką i promotorką "żołnierzy wyklętych" w Warszawie. Olga Johann dała się poznać jako
wielka patriotka, walcząca o prawdę i przejrzystość w życiu publicznym.
Absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych - w latach 1965–1968 była pracownikiem naukowym Zakładu Socjologii Politechniki Warszawskiej oraz współtwórcą pierwszego podręcznika dla studentów "Socjologia pracy". W latach 1968–1989 pracowała jako psycholog i dyrektor w Poradni Wychowawczo-Zawodowej w Warszawie oraz jako biegła w Sądzie dla Nieletnich. Była członkiem komisji w Ministerstwie Oświaty zajmującą się problematyką młodzieży niepełnosprawnej. Pracowała także w Młodzieżowym Telefonie Zaufania, zajmowała się nadzorem merytorycznym nad pracami poradni na terenie województwa warszawskiego. Była członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Była autorką licznych publikacji prasowych dotyczących problemów dzieci i młodzieży. Przez okres dwóch lat współpracowała z telewizyjnym programem „Decyzje 15-latków".
W latach 1989–1990 pracowała w Biurze Interwencji Senatu, w 1990 r. nadzorowała przebieg wyborów prezydenckich w województwie bydgoskim jako przedstawiciel Senatu w Państwowej Komisji Wyborczej.
W latach 1990–1991 pracowała jako główny specjalista w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie nadzorowała pracę kuratorów oświaty oraz przygotowywała projekty aktów normatywnych Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od roku 1992 do 2006 pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora Specjalistycznej Poradni Psychologiczn0Pedagogicznej "TOP" w Warszawie oraz była członkiem komisji dyscyplinarnej w MEN.
W latach 2002–2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
Była też przewodniczącą Krajowej Komisji Rewizyjnej Prawo i Sprawiedliwość.
Jej mężem był
Wiesław Johann - prawnik i dziennikarz, nauczyciel akademicki, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.
Źródło: niezalezna.pl
#Olga Johann
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
wg