Chcę to powiedzieć Polkom i Polakom: dotrzymaliśmy słowa. Dotrzymał słowa prezydent Duda, PiS i dotrzymał słowa rząd RP. Przywracamy sprawiedliwość społeczną polskim obywatelom, ale też dotrzymaliśmy słowa, które daliśmy w kampanii, mówiąc o tym, że będziemy wspierać polskie rodziny - mówiła dziś w Sejmie premier Beata Szydło. Posłowie poparli prezydencki projekt dotyczący obniżenia wieku emerytalnego. Przeciwni byli posłowie Platformy Obywatelskiej (z jednym wyjątkiem) i Nowoczesnej. W czyim interesie tak właśnie zagłosowali?
Zapisy ustawy przewidują, że wiek emerytalny zostanie obniżony do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jest to więc przywrócenie stanu
sprzed rozwiązań wprowadzonych przez rząd Donalda Tuska.
Będziemy szli drogą reform konsekwentnie i z tej drogi nie zawrócimy. Będziemy wprowadzać te reformy. Bo nie ma nic cenniejszego niż nasza Ojczyzna. Mam dla was z opozycji propozycje i myślę, że przed wszystkim jest to oczekiwanie naszych obywateli którzy chcą, żeby wreszcie zajmować się ich sprawami, żeby dbać o Polskę i szanować Ojczyznę. Pójdźmy tą drogą odpowiedzialnego rozwoju wspólnie. Zastanówcie się państwo, czy wasz mandat jest mandatem, który upoważnia was do zajmowania was ich sprawami, czy do dbania o partykularne interesy polityczne, oskarżania Polski na arenie międzynarodowej. Z tym trzeba skończyć. Razem możemy zrealizować to wielkie marzenie, jakim jest Polska
- powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.
W sumie prezydencki projekt ustawy poparło 262 posłów na 430 głosujących. Wśród nich było 33 parlamentarzystów Kukiz`15 oraz... jeden z Platformy Obywatelskiej (Marian Zembala). Większość posłów PSL wstrzymała się od głosu.
Przeciwnych było 117 parlamentarzystów PO i 29 z ugrupowania .Nowoczesna.
Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta powiedziała, że to ważny dzień dla Andrzeja Dudy, bowiem jego deklaracja z kampanii wyborczej staje się faktem.
Od 1 stycznia 2018 koalicja PO-PSL wydłużyła wiek emerytalny o 12 lat i dzisiaj państwo macie czelność wchodzić na mównicę i zapierać się, że my chcemy wydłużyć wiek emerytalny rolnikom? To kłamstwo
- stwierdziła w emocjonalnym przemówieniu minister pracy Elżbieta Rafalska, odpowiadając na zarzuty PSL. Przypomniała, że rząd podnosi rolnikom najniższe emerytury do 1000 zł i stosuje mechanizm waloryzacyjny.
Posłowie zdecydowali, by nowe uregulowania weszły w życie 1 października 2017 r. Obecnie wiek emerytalny jest równy niezależnie od płci i wynosi 67 lat.
Źródło: twitter.com,300polityka.pl
#Sejm #emerytura #ustawa emerytalna
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
pb