"Maksymalna emerytura byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa nie będzie wyższa niż średnia emerytura w systemie powszechnym – wynika z projektu ustawy MSWiA. Nowe prawo ma objąć też czynnych do dziś policjantów, którzy kiedyś pracowali w SB" - informował dzisiaj portal niezalezna.pl. - "Regulacja oznacza, że byli funkcjonariusze SB dostaną emeryturę w wysokości najwyżej 2100 zł".
CZYTAJ WIĘCEJ: Byli SB-cy z niższymi emeryturami!
Temu tematowi poświęcony był dzisiaj program "W punkt" na antenie TV Republika.
– mówił minister Zieliński w rozmowie z Katarzyną Gójską-Hejke.– To nie jest decyzja represyjna wobec byłych esbeków (...) dotyczy około 20 tys. funkcjonariuszy. Ma to też wymiar symboliczny, bo jest symbolem właśnie tych dziwacznych przemian w ostatnim ćwierćwieczu Polski suwerennej, która pozwoliła zachować tak duże przywileje tym, którzy walczyli z dążeniami do niepodległości
Reklama
Wiceszef MSWiA dodał również, że te zmiany są konieczne, nawet po 26 latach, mają bowiem wymiar realny i praktyczny, ale także symboliczny.
Oczywiście, to nie był jedyny temat rozmowy.
– tak Jarosław Zieliński skomentował dzisiejszy sondaż, z którego wynika, że poparcie dla PiS systematyczne rośnie.– Cieszymy się, bo to świadczy o tym, że Polacy oczekiwali dobrych zmian, które teraz realizuje rząd PiS. Po raz pierwszy u władzy jest partia, która robi to, co obiecała w wyborach
CZYTAJ WIĘCEJ: Już "czwórka z przodu" - wielkie poparcie dla PiS. 40 proc. w nowym sondażu!