Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Rosyjski świadek zamachu w Smoleńsku. „Sprawą zajmie się prokurator”

Ambasada Polska w Moskwie zlekceważyła informacje o możliwym zamachu w Smoleńsku.

Autor:

Ambasada Polska w Moskwie zlekceważyła informacje o możliwym zamachu w Smoleńsku. Mariusz Kamiński, minister-koordynator służb specjalnych, podał podczas wczorajszego audytu, że polskie służby wydały Rosjanom człowieka, który mógł mieć ważne informacje na temat katastrofy rządowego samolotu 10.04.2010 r. – Nie wiemy, co się stało z tą osobą – powiedział dziś w TVP Info Maciej Wąsik. Ocenił, że sprawą będzie się musiał zająć prokurator.
 

ABW przez 10 miesięcy ukrywała zdjęcia satelitarne z 10 kwietnia 2010 r. przed prokuraturą. Obywatel Rosji zgłosił się do ambasady RP w Moskwie. Chciał przekazać informacje o zamachu w Smoleńsku. Agencja Wywiadu zlekceważyła go. M.in. te informacje podał wczoraj Mariusz Kamiński. Całe przemówienie ministra TUTAJ.

Minister podkreślił, że osobę, która zgłosiła się do ambasady i miała mówić o możliwości zamachu, zignorowano. Polski wywiad nie podjął tropu, a wszystko przekazano... Federalnej Służbie Bezpieczeństwa.

Do sprawy odniósł się Maciej Wąsik, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nie wiemy, co się stało z tą osobą. Kierownictwo Agencji Wywiadu nie przyjęło propozycji współpracy i przekazało jej dane do Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Jestem zdumiony tą sytuacją. Myślę, że będzie tę sprawę musiał wyjaśnić prokurator

– powiedział polityk.

Autor:

Źródło: tvp.info,niezalezna.pl

NAJNOWSZE Polska