Demontażu dokonali pracownicy techniczni krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Wniosek o usunięcie tablicy i symboli systemu komunistycznego jednomyślnie pozytywnie zaopiniowały władze szkoły: Rada Pedagogiczna oraz Rada Rodziców.
Przed demontażem...

I po...

Dziś!!!

Fot. Maciej Korkuć/IPN
Przypomnijmy, że 17 września zdemontowano popiersie generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego z pomnika w Pieniężnie.
Gloryfikacja ideologii komunistycznej jest niezgodna ze sformułowanym w polskim prawie zakazem publicznego propagowania systemów totalitarnych (art. 256 Kodeksu Karnego), a także z duchem artykułu 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej zakazującym istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu.