Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Polska wyremontuje bułgarskie MiG-29

Podczas spotkania z przebywającym w Warszawie ministrem obrony Republiki Bułgarii – Nikolay’em Nenchevem szef MON Tomasz Siemoniak podpisał umowę na remont i zapewnienie wsparcia logistycznego

Autor:

Podczas spotkania z przebywającym w Warszawie ministrem obrony Republiki Bułgarii – Nikolay’em Nenchevem szef MON Tomasz Siemoniak podpisał umowę na remont i zapewnienie wsparcia logistycznego dla bułgarskich samolotów MiG-29.

- Bardzo dobrze mamy rozwiniętą współpracę w obszarze sił powietrznych, rozwijamy ją także w obszarze wojsk lądowych i szkolnictwa wojskowego. Jesteśmy jednak zainteresowani kolejnymi wspólnymi projektami – mówił Siemoniak.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy podejmą się w pierwszej kolejności remontu 6 silników do MIG-ów 29 i dostarczenia do Bułgarii na ten czas dwóch silników z naszej strony.

- Ta umowa to początek drogi do jeszcze bliższej współpracy. Doceniamy zaufanie strony bułgarskiej jakim darzy nasz kraj. Jednocześnie podejmujemy prace nad kolejnymi umowami, dotyczącymi kompleksowej modernizacji samolotów MIG-29. Dołożymy wszelkich starań, aby tę i kolejną umowę zrealizować rzetelnie – tłumaczył szef MON.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl,mon.gov.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej